Oda Koku Gidericileri Yararlı mı Zararlı mı?

Oda Koku Gidericileri Yararlı mı Zararlı mı?

Oda koku gidericilerinin olumlu ve olumsuz yanlarını tartışalım.

Öncelikle, birkaç farklı deodorant bazı türü olduğunu bilmelisiniz. Bugün perakende pazarında satılan su bazlı, solvent bazlı ve doğal bazlı koku gidericiler. Kendinize “neden önemli” diye soruyorsanız, o zaman bunu tam olarak kimin okuması gerekiyor. Tüm bunların güzel kokması, sizin için iyi olduğu anlamına gelmez!

Bu yüzden buraya gelmeden önce, bu ürünlerden herhangi birini satın alırken etiketi okumak önemlidir. Yine de bir sorun var! Deodorant üreticilerinin, gıda şirketlerinin yapması gerektiği gibi malzemeleri şişeye koyma zorunluluğu yoktur. Bir şişe fıstık ezmesi satın aldığınızda, size (yer fıstığı, yağ ve tuz) gibi malzemeleri tam olarak söyler. Bu, bir şişe oda koku giderici için tipik değildir, ancak bunu yapan bazıları vardır. Malzemeler tipik olarak aşağıdaki gibi şeylerdir:

Koku Stabilizörler Korozyon Önleyiciler İticiler

Bu, bir şişe hava koku gidericideki bazı temel bileşenlerin bir örneğidir. Ancak yine de, çoğu kimyasal ürünü okumanız ve anlamanız için bileşenler parçalanmamıştır. Tipik olarak, tıbbi müdahale gerektiren acil durumlar için bir DİKKAT & UYARI ETİKETİ bulunur, ancak ürün içeriklerinin ayrıntıları yoktur.

konuya gelelim

Tüm hava koku gidericilerin sizin için kötü olduğunu söylemiyoruz… durum böyle değil! Örneğin, bugün mağazalarda satılan Narenciye Portakal gibi hiç de zararlı olmayan birçok doğal hava koku giderici vardır. Bu ürün, kokuları anında gidermek için taze portakallardan ekstrakte edilen konsantre yağlar gibi bileşenler kullanmak kadar basittir. Bu ürün ayrıca AERSOL OLMAYAN, insan yapımı kimyasallar veya ağır parfümler içermez.

Müşterilere tamamen doğal temizlik çözümlerimizden sık sık bahsettiğim gibi, gerçek bir portakaldan yapılmış bir kokuyu koklamakla portakal koktuğunuzu düşündüren bazı kimyasallar arasında önemli bir fark vardır. Potansiyel sağlık riskleri olan, sevdiğiniz kokuyu kimyasal olarak oluşturan hava koku gidericiler vardır. Püskürtüldükten sonra, bu ürünler solunum alanınıza salınan bir kimyasal karışımı içerir. Bu kimyasallardan bazıları, özellikle kimyasallara veya kokulara duyarlı kişiler olmak üzere sağlığınızı etkileyebilir.

Havayı temizliyorlar mı?

Hava koku gidericiler havayı TEMİZLEMEZ… Koku katarlar… Bir kimyasal veya bunların karışımı. Astımı, alerjisi veya solunum bozukluğu olan tüketiciler, solventler veya zehirli itici gazlar gibi kimyasallardan etkilenebilir. Bu rahatsızlıklara sahip olmasanız bile sağlıksızdır. Havaya zehirli kimyasallar püskürttüğünüzde hava kalitesini daha da kötüleştiriyorsunuz… daha iyi değil!

Bu gerçekten sağduyu, ama herkes çok zararsız görünen bir şeyin sağlık risklerini düşünmüyor. Her iki durumda da, doğal (zaten tartışılan) ve bazı su bazlı hava koku gidericiler gibi çok iyi çalışan ve güvenli olan birçok doğal ürün vardır. Belirtildiği gibi, bazı üreticiler şişedeki malzemeleri listeler ve aramak istediğiniz şey budur. Bu şekilde aileniz ve arkadaşlarınız (tüylü dostlarımız dahil) zararlı kirleticiler olmadan taze temiz hava soluyabilir.

Bir sonraki gönderimde, evinizin ve halınızın kokusunu gidermek için bazı doğal kendin yap yollarından bahsedeceğim.

Eğer aradığınız şey perofesyonel bir temizlik hizmeti ise bizi arayın: Tel: 0212 445 27 71

Daha fazlası için: Pratik Bilgiler kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

Hizmetlerimiz: Halı Yıkama | Koltuk Yıkama | Stor Perde Yıkama