Yün Halı Yıkama Uygulamaları

Yün halı yıkama uygulamaları özel bir yaklaşım gerektirir. İnatçı leke ve kirleri yok eden güvenli ve nazik ürünler kullanılarak ustalar tarafından yapılır. İşlemde halının bütünlüğüne zarar verecek sert kıllı fırçalar kullanmıyoruz.

Yün halıları temizlemek, evde kendi başınıza gerçekleştirmesi zor, karmaşık bir işlemdir, bu nedenle özel deterjanlara ve ekipmanlara başvurmanız gerekir. Fabrikamız aşağıdaki temizlik türlerini sağlamaktadır:

  • döner – üründeki kiri ve tozu temizleyen makinelerde gerçekleştirilir;
  • özütleme – el yapımı ürünleri, herhangi bir karmaşıklık derecesinin ve hoş olmayan kokuların kirlenmesini ortadan kaldırmaya yardımcı olan özel temizlik maddeleriyle temizlemek için kullanılır;
  • kuru – sünger ve temizleme köpüğü kullanılarak elle yapılır.
Yün Halı Yıkama
Yün Halı Yıkama

Teknolojik süreç

Fabrika önce yün halının durumunu, lekelerin türünü, kirlilik derecesini değerlendirir. Bundan sonra, yığının uzunluğunun yanı sıra malzemenin kalitesine göre bir dizi temizleme kimyasalı seçilir. Yapısı, renk şiddeti belirlenir, baz tipi belirlenir ve nötr bir çözücü seçilir.

Ardından – hassas temizlik, lekelerin elle çıkarılması. Elektrikli süpürge, dış kirlerin temizliği, ardından ürün bir döner makine ile kimyasal olarak temizlenir.

Bir sonraki aşamada, bir aspiratör kullanarak hassas bir nem ve kir toplama işlemi gerçekleştiriyor ve halının kurutulmasını gerçekleştiriyoruz. Sahibine kuru ve lekesiz olarak döner.

Türkiye’nin en kapsamlı leke çıkarma rehberini sizler için hazırladık. Mutlaka incelemelisiniz. https://pamukhaliyikama.net/kategori/pratik-bilgiler/

Yün halı yıkama için açıklanan önlemlerin karmaşıklığı, ürünün özelliklerine ve kirlilik derecesine bağlı olarak değişir.

Bu yün halı yıkama yönteminde, çoğu durumda doğal çözeltiler kullanılır. Sonuç olarak, toz, leke ve diğer hoş olmayan kokuları olmayan temiz bir yün halı elde edersiniz.

Bizimle çalışmanın faydaları – Yün halı yıkama

  • İpek ve yün halıların yüksek kalitede kuru temizlemesini yapıyoruz.
  • Uzmanlarımız, el yapımı halılardaki inatçı lekeleri çıkarır.
  • “Pamuk halı yıkama” kaliteli yün halı yıkama hizmetleri sunar ve en kirli halıyı bile orijinal görünümüne döndürecektir. Halının çok kirli olduğu durumlarda firma onu fabrikada özel bir kuru temizleme atölyesine teslim edecek ve çok özel bir süreci başlatacaktır.
  • Diğer şirketlerden farkımız, işin ön değerlendirmesi ve temizlik için önceden, ücretsiz bir danışmanlık sağlamasıdır.

 

Müşterilerin bizi tercih etme nedenleri:

  • ürünleri kısa sürede temizliyoruz (4 güne kadar);
  • ekonomik bir fiyatlandırma politikası sunuyoruz;
  • Size yüksek kaliteli temizlik garantisi veriyoruz.

 

Evinizde doğal bir yün halıyı acilen temizlemeniz mi gerekiyor? Profesyonel ekibimiz, yünü herhangi bir kontaminasyondan gerekli teknolojilere uygun olarak nazik bir kimyasal madde ile kalitatif olarak temizleyecektir.

Temizlik alanında profesyoneliz, bu yüzden halı temizliği konusunda bize emanet ederek doğru kararı vereceksiniz.