Bağcılar Halı Yıkama

Bağcılar Halı Yıkama

Bağcılar En İyi Halı Yıkama Hizmeti

Profesyonel halı yıkama hizmetimizle Bağcılar’daki müşterilerimizin halılarını hijyenik ve temiz hale getiriyoruz. Hemen bize ulaşarak kaliteli hizmetimizden faydalanın. Bağcılar’da halı yıkama ihtiyacınızı bizimle karşılayın. Profesyonel ekibimizle halılarınızı en iyi şekilde temizliyoruz ve %100 müşteri memnuniyeti garantisi sunuyoruz.

Bağcılar Halı Yıkama, halılarınızı profesyonel olarak yıkamakta ve onarım yapmaktadır. Çevreye duyarlı yıkama teknikleri kullanıyoruz ve halılarınızın orijinal renklerini koruyoruz.

Halılar evinizin güzellik ve hijyenini sağlamaktadır. Ancak, zaman içinde halılar toz, kir ve bakteri biriktirebilir. Bu nedenle, halıların periyodik olarak yıkanması gerekir. Profesyonel halı yıkama, halılarınızın uzun ömürlü olmasını ve temiz kalmasını sağlar. Aynı zamanda, halılarınızın doğal renklerini ve dokusunu korur.

Bağcılar Halı Yıkama, halılarınızı çevreye duyarlı yıkama teknikleri kullanarak yıkar. Bu, halılarınızın zarar görmemesini ve çevreyi kirletmemesini sağlar. Ayrıca, halılarınızın orijinal renklerini koruruz.

Halı yıkama fiyatları, halıların boyutu, cinsi ve kirlilik seviyesine göre değişebilir. Ancak, işletmemiz, makul fiyatlar sunmakta ve halılarınızın temizliği için en iyi hizmeti vermektedir.

Sonuç olarak, halılarınızın uzun ömürlü ve temiz kalması için profesyonel halı yıkama hizmeti almanız gerekir. Bağcılar Halı Yıkama, çevreye duyarlı yıkama teknikleri kullanarak halılarınızın orijinal renklerini koruyor ve makul fiyatlar sunuyor.

Bağcılar Halı Yıkama: Profesyonel ve Kaliteli Hizmet

Bağcılar Halı yıkama hizmeti için en iyi tercih! Uzman ekibimiz ve modern ekipmanlarımız ile evlerinizin halılarını en yüksek standartlarda temizliyoruz.

Neden Bağcılar Halı Yıkama?

 • Uygun fiyatlar: Bağcılar Halı yıkama fiyatları diğer hizmetlere göre oldukça makul.
 • Kaliteli hizmet: Profesyonel ekibimiz ve teknolojik ekipmanlarımız ile evlerinizin halılarını en iyi şekilde temizliyoruz.
 • Hızlı sonuç: Hızlı ve etkili çalışma prensibi ile evlerinizin halılarını en kısa sürede temizliyoruz.
 • Müşteri memnuniyeti: Müşteri memnuniyetini öncelikli olarak benimseyen hizmet anlayışımız ile her zaman müşterilerimizin beklentilerini karşılıyoruz.

Bağcılar Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

 1. Halıların türüne göre uygun deterjan seçimi yapılır.
 2. Halılar fırçalama tekniği ile temizlenir.
 3. Temizlenen halılar su buharı ile dezenfekte edilir.
 4. Kuru süpürme ile halılar kurutulur.
 5. Son olarak halılar paketlenir ve müşteriye teslim edilir.

En Uygun Fiyatlar

Bağcılar Halı yıkama fiyatları halıların büyüklüğüne, türüne ve durumuna göre değişebilir. Ancak uygun fiyatlar ile kaliteli hizmet sunma prensibimiz ile evlerinizin halılarını en iyi şekilde temizleme garantisi veriyoruz.

Bağcılar Halı yıkama hizmeti ile evlerinizin halıları en yüksek standartlarda temizlenir. Uygun fiyatlar, kaliteli hizmet ve hızlı sonuç garantisi ile tercihinizi yapın.

Bağcılar Halı Yıkama Numaraları

Başlıca Hizmetlerimiz

 • Halı Yıkama
 • Koltuk Yıkama
 • Yatak Yıkama
 • Stor Perde Yıkama
 • Yorgan Yıkama
 • Battaniye Yıkama
 • Yastık Yıkama
 • Nevresim Yıkama
 • Leke Çıkarma
 • Hayvan İdrarı Temizliği
 • Koku Giderme
 • Halı Tamiri
 • Saçak Tamiri
 • Antika ve El Dokuma Halı Yıkama

Fikir ve önerileriniz bizim için önemli!

Fabrikamızdan aldığınız hizmeti daha ileri taşımamız için bize birkaç satır yorum bırakırsanız çok seviniriz. Çevrimiçi yorum için Tıklayın!

 

 

Bağcılar Halı Yıkama
Bağcılar Halı Yıkama
Evde Halı Bakımı ve Leke Müdahalesi
Evinizdeki lekelenme kazalarında ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Evde halı bakımı ve leke müdahaleleri için geniş bir rehber hazırladık. İncelemenizi önemle tavsiye ediyoruz. https://www.pamukhaliyikama.com/kategori/pratik-bilgiler/

Ancak, halı yıkama işlemini tek başınıza yapmamalısınız. Bağcılar en yakın halı yıkama servisine başvurup, profesyonel destek almanızı öneririz.

Bugünün işini yarına bırakmayın! Profesyonel halı yıkama hizmetlerimizi deneyin ve rahatınıza bakın! Bagcilar Hali Yikama Numarasi

Tarihçe

Bağcılar, İstanbul Avrupa Yakası’nda bir ilçedir. İstanbul’un ilçeleri arasında en fazla nüfusa sahip 3. ilçedir. Eskiden nüfus artış hızı çok yüksek olan Bağcılar, 2021 yılında İstanbul ilçeleri arasında en az nüfus artış hızına sahip 5. ilçe olmuştur. Ulaşım açısından zengin bir ilçedir. Bağcılar’ın 2021 yılında nüfusu 744.351 olmuştur.

Osmanlı Dönemi Bağcılar

Bağcılar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu “Köyden Kente Geçmişten Geleceğe Bağcılar” adlı kitabın tanıtım konferansında Bağcılar’ın bilinen tarihi ve keşfedilen yeni bilgiler detaylıca açıklanmıştır.

 

Bağcılar’ın 143 yıl önceki fotoğraflarına ulaşılmıştır. Genç Osman’ın 403 yıl önce Bağcılar ilçe merkezi bölgesinde cami yaptırdığı bilinmektedir.[4] Halihazırda Bağcılar’ın merkezine sınırda bulunan Güngören ilçe sınırında kalmış yine Genç Osman’ın yaptırmış olduğu 400 yıllık bir cami bulunmaktadır.

 

 

Bağcılar ilçe sınırında bulunan tarihi Gençosman Cami – Güngören

İlçede tahrip olsa da bilinen tarihi eserler mevcuttur. Bağcılar ilçesinin askeri alanında bulunan su kemerleri zamanında İstanbul şehrinin su ihtiyacını karşılamakla görevliydi. Bağcılar’da İstanbul’a gelen tüccarların İstanbul’a giriş izni aldığı kaşıkçı hanının da varlığı bilinmektedir. Bağcılar ilçesinde varlığını sürdüren en eski tarihi yapılardan birisi de Mahmutbey Mahallesinde bulunan tarihi çeşmelerdir. Bu çeşmeler zamanında Osmanlı padişahları tarafından İstanbul’un çeşitli yerlerine yaptırılmıştır.

 

 

Mahmutbey Sultan Süleyman Han Burmalı Çeşmesi

Bağcılar ismi üzüm bağlarının çokluğu sebebiyle verilmiş, Bağcılar belde olunca Yeşilbağ olarak değiştirilmiş ve Bağcılar ilçe olunca Bağcılar ismi tekrar verilmiştir.[kaynak belirtilmeli] Osmanlı dönemi gayrimüslimlerin yoğunlukta olduğu Bağcılar’ın eski ismi Çıfıtburgaz (Yahudburgaz)dır.[kaynak belirtilmeli]

 

Cumhuriyet Dönemi Bağcılar

Bağcılar, Osmanlı döneminde Rum ahalinin yaşadığı Mahmutbey Nahiyesi’nin köylerinden biridir.

 

Mahmutbey Nahiyesi İstanbul’un en eski yerleşim merkezlerinden olup 11 köyün kendisine bağlı olduğu bir yerleşim merkezi idi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstatistik Müdürlüğü’nce “İstanbul Şehri İstatistik Yıllığı 1930-31” adlı eserde bu köylerden altı tanesinin isimleri şunlardır: Avaz Köyü, Ayapa Köyü, Ayayorgi Köyü, Çıfıtburgaz Köyü, Vidoz Köyü ve Yeni Bosna Köyü. Zamanla bu köylerin isimleri Avas Atışalanı, Ayapa Kirazlı, Litros Esenler; Vidos Güngören, Ayayorgi Kayabaşı, Nifos Kocasinan ve Çıfıtburgaz ise Bağcılar olarak değiştirilmiştir. Çıfıtburgaz, “Yahudi kulesi” anlamına gelmektedir.[5] Mahmutbey Nahıyesi 1950’li yıllarda içinde jandarma karakolu, sağlık merkezi, eczanesi, postahanesi, Elektrik Birliği,sineması, misafirhanesi, köy muhtarlığı ve okul müdürlüğü lojmanı bulunan bir köy konağına sahipti.[6]

 

Bağcılar’ın ilk şehirleşme evresi merkez bölgesinde başladı. İstanbul il merkezi ve Bakırköy ilçesine en yakın konumda olan Bağcılar’ın Merkez ve Yenigün Mahallesinde ilk şehirleşme evresinin yaşandığı bilinmektedir. İstanbul’un il merkezine ve Bakırköy ilçesine yakın bir konumda yer alması bu bölgenin tamamen parsellenerek 1980’lerde Parseller ismini almasını sağladı.[7] Şuan nüfus yoğunluğu olarak Bağcılar’ın en yoğun mahallesi olan Yenigün Mahallesi’nin Bağcılar’ın en eski şehirleşme evresine geçen mahallesi olduğu bilinmektedir.

 

 

Bağcılar Parseller semtindeki bir sokak

Bağcılar ilçesinin şehirleşme evresi merkez ve Parseller semtlerinin ardından diğer mahallelere de yayılarak Bağcılar’ın 1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmasına neden oldu. Bağcılar, aldığı yoğun göç ve plansızlığı ile bilinen bir ilçeydi. Şuan ise son yıllarda nüfusu düşen[8] ve kentsel dönüşüm çalışmalarının yoğun olarak sürdürüldüğü bir ilçedir.[9]

 

 

Bağcılar Meydan, tramvay ve İstanbul Kitapçısı

İlçede tarihi eşyaların görülebileceği 2 adet müze mevcuttur. Çevre ilçelerde müze olmaması Bağcılar’ı bu konuda farklı kılmıştır.[10]

 

 

Çanakkale cephesi askerlerinin kullandıkları malzemeler – Bağcılar Çanakkale Zafer Müzesi

Konum

Bağcılar İstanbul’un Avrupa Yakası’nda , İstanbul Büyükşehir Belediyesi hizmet sınırları içinde yer alır. Yüzölçümü 22 km²’dir. Göç alan bir ilçedir. E-5 ile TEM Otoyolu arasında kalmaktadır. Güneyinde Bahçelievler, batısında Küçükçekmece, kuzeybatısında Başakşehir , doğusunda Güngören, kuzeyinde Esenler, Esenler ve Başakşehir’e bağlı askerî araziler bulunmaktadır. Denize kıyısı yoktur. Aşınma ile meydana gelmiş yer yer düz ve dalgalı bir platoya yayılan Bağcılar ilçesinin denizden yüksekliği 50 – 130 metre arasında değişkenlik gösterir.

 

Ulaşım

Ana madde: Bağcılar’dan geçen ulaşım hatları

 

Yunus Emre Köprüsü (Papaz köprüsü), Kâzım Karabekir Mahallesi

Bağcılar, toplu taşıma alanında İstanbul’un gelişmiş ilçesidir. İlçe, metro bakımından M1ʙ metro hattı ile Yenikapı’ya bağlanmış M3 metro hattı ile Kirazlı’dan Atatürk Olimpiyat Merkezi ve Başakşehir – Metrokent’e bağlanmıştır, M7 hattı’ı ile de Mahmutbey’den Mecidiyeköy’e gider ayrıca hattın Kabataş ve Esenyurt’a uzatma inşaatlarıda devam etmektedir. Tramvaylarda ise T1 tramvay hattı Bağcılar’dan başlayarak Kabataş’a kadar devam eder. Yapımı devam eden veya düşünülen M3 Kirazlı – Bakırköy, M9 Ataköy – İkitelli Sanayi ve HızRay hatları ilçenin sınırlarından geçmektedir. Ayrıca ilçenin içinden geçen minibüs ve İETT otobüsleri ile Metrobüs’e ulaşım kolaydır.

 

Ekonomi

İlçede tekstil lokomotif sektördür. İlçede İstoç, Otocenter, Massit, sınırlarında ise Tekstilkent, Giyimkent, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi gibi önemli ticari birimler bulunmaktadır. Önemli basın merkezleri ve bankacılık birimleri bu ilçededir. Tekstil dışında gıda, metal işleri,taşımacılık sektörleri gelişmiştir. İlçenin ana ticari dokusunu küçük işletmeler oluşturur. Tarım tamamen terk edilmiştir. Yeşil alanlar kentsel dönüşüm ile çoğaltılmaktadır. Demirören Holding’e bağlı basın kuruluşları Bağcılar’da yer almaktadır.

 

2013 yılında Metro inşaatının tamamlanması ile şehir merkezine ulaşım sorunu da azalmıştır.

 

Eğitim ve kültür

Bağcılarda aktif nüfusun 1/3’ini 7 – 22 yaş arası insanlar oluşturur. İlköğretim alanında okullaşma oranının en yüksek olduğu ilçelerden biri olmasına rağmen, 600.000 kişiyi kapsayan ilçe nüfusuna kayıtlı olmayan birçok göçmen ailenin de olması neden ile okul konusunda hâlâ büyük bir yetersizlik vardır. Bağcılarda ilköğretim ve lise düzeyinde 118.250 öğrenci olup bunların öğrenim gördüğü 65 okul ve 1509 derslik vardır. Altınbaş Üniversitesi Bağcılar’da bulunmaktadır. Mahmutbey semtinde 3068 kitap kapasiteli halk kütüphanesi bulunur. Bunun yanında ilçeye bağlı 22 mahallenin mahalle konaklarına da birer kitaplık kurulmuş ve burada kitapların yanı sıra el beceri kursları ve sağlık ocakları da vardır. İlki 2008 yılında açılan, 8 -14 yaş arası çocukların eğitimlerine destek olabilecek toplam 16 Bilgi Evi mevcuttur.

 

İlçede kültür faaliyetlerine yardımcı olması amacıyla Bağcılar Kültür Merkezi kurulmuştur. Kültür merkezi içerisinde 20.000 kitap kapasiteli bir kütüphane, spor salonları, sinema-konferans salonları ve kapalı spor salonları da bulunur. İlçede park ve çocuk oyun alanı bakımından kişi başına 0,35 km² olan aktif yeşil alan yapılan yatırım programları sonucunda kişi başına 2 km²’ye çıkarılmıştır.

 

Bağcılar’da 2796 adet cadde / sokak, 88 cami ve mescit, 12 lise ve dengi okul, 101 ilkokul,17 özel okul, 22 mahalle ve bunlara bağlı mahalle konakları, 25 kütüphane,1 eğitim ve araştırma hastanesi,41 aile sağlığı merkezi, 1 büyükşehir sağlık merkezi, 7 özel hastane, 23 özel klinik merkez, 2 verem savaş merkezi, 1 ana-çocuk sağlığı merkezi, 1 sağlık danışma merkezi ve 4 belediye kültür merkezi bulunur.[1]

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Ba%C4%9Fc%C4%B1lar

Bir yanıt yazın