Pamuk Halı Yıkama İletişim

Adres
B.Evler O.Gazi Sk. No:25 | İstanbul
Tel: (0212) 445 27 71
Fax: (0212) 445 27 71
Eposta: info[et]pamukhaliyikama.net
Web: www.pamukhaliyikama.net

Sık Sorulan Sorular:

Halımı hangi zaman aralığında temizletmeliyim?

Temizlik uzmanları ortalama bir ev halısının yılda en az 2 defa profesyonel halı yıkamacılar tarafından yıkanmasını öneriyorlar. Özellikle pandemi dönemlerinde halılarınızı 2 veya 3 ayda bir derinlemesine yıkatmanız sağlığınız için çok faydalı olacaktır.

Halıma sıvı içecek döküldü. Ne yapmalıyım?

Özellikle sıvı dökülmelerinde anında müdahale etmeniz halınızı kurtarmada en önemli faktördür. Bazı lekeler “inatçı leke” olarak adlandırılır ve anında müdahale edilmezse halınızı kaybetmeniz yüksek olasılıktadır. https://pamukhaliyikama.net/kategori/pratik-bilgiler/ blogumuzda evde uygulayabileceğiniz kolay ve etkili yöntemleri adım adım anlatıyoruz. Sizde vakit kaybetmeden blogumuzu inceleyin ve inatçı lekelere karşı donanımlı olun.

Halılarım mobilyalarımın altında kalıyor ve iz oluşuyor ne yapmam gerek?

Halılarınızı bu gibi durumlardan kurtarmalısınız. Özellikle oturma grubu ve vitrin gibi ağır mobilyalar halınızda kalıcı izler (çukurlaşmalar) bırakır. Eğer mobilyalarınızı çekme gibi bir imkanınız yoksa mobilyalarınızın halıya temas ettiği ayak kısımlarına ağırlığı yayacak geniş ve portatif bir aksesuar bulmanızı öneriyoruz. Aksi halde izler halınızda kalıcı olacaktır.

Halılarım eskidi ve yıprandı ama hem aile yadigarı hem de atmak istemiyorum ne yapabilirim?

Aile yadigarı veya antika el dokuma halılar gerçekten çok değerlidir. Bu gibi yıpranmış, eski ve antika değeri olan halılarınızı saklasanız dahi zamanla korozyon etkisine girecek ve çürümeler baş gösterecektir. İşletmemiz aslına en uygun olacak şekilde bu gibi halılarınızı restore edebilir. Bu sayede uzun yıllar saklayabilir veya gelecek nesillere miras bırakabilirsiniz. Böyle bir tür halınız varsa bizimle iletişime geçin lütfen!

Halılarımda sarı lekeler var nasıl temizleyebilirim?

Halı sararmaları günümüzde en çok baş ağrıtan sorunlardan biridir. Halı sararmasının birçok nedeni bulunmaktadır ve bunun için uzunca bir makale Pratik Bilgiler blogumuzda bulunmaktadır.

Halılarımı yıkatmasam sadece süpürsem olmaz mı?

Halılar yapıları gereği toz ve zararlı alerjenleri bünyesinde barındırır. Bu zararlılar için halı zemini bulunmaz bir yaşam alanı sunar ve kısa sürede milyonlarca zararlı halınızda üremeye başlar. Özellikle solunum yolu hastalıkları bulunanlar için son derece tehlikeli bir yaşam alanı oluşmasını sağlar. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için halılarınızı düzenli olarak yıkatmalısınız.

Ev tipi halı yıkama makinası alıp kendim yıkasam olmaz mı?

Ev tipi halı yıkama makinaları size sadece elektrik süpürgenizden bir adım ötesini sunacaktır. Profesyonel servisler her halı türü için gerekli tüm donanıma sahiptir ve ev tipi halı yıkama makinaları bu donanımlarla karşılaştırılamaz bile, ayrıca bu sizin için halı yıkama servisine ödeyeceğiniz ücretten minimum 5 kat daha pahalıya malolacaktır.

Ne kadar sürede teslimat yapıyorsunuz?

Normal şartlarda en geç 3 iş günü içinde teslim ediyoruz. Bayramlar gibi özel günlerde çok aşırı yoğunluklar olabilir bu zamanlarda süre bir gün daha uzayabilir. Müşterilerimizi böyle durumlarda ilk anda bilgilendiririz. Söz verdiğimiz gün ve saatte mutlaka teslimatınızı yaparız.