Bahçelievler Halı Yıkama

Bahçelievler Halı Yıkama

En İyi Sonuçlar İçin Tercih Edilen Hizmet

Bahçelievler Halı Yıkama, evlerinize ve işyerlerinize hizmet vermekte olan bir Halı Yıkama firmasıdır. Uzman kadromuz, kaliteli malzemeler ve son teknoloji makine parkuruyla sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışır.

Neden Bahçelievler Halı Yıkama?

 • Müşterilerimize en iyi hizmeti sunma amacıyla çalışırız.
 • Bahçelievler Halı Yıkama‘nın uzman kadrosu, yılların deneyimiyle sizlere en iyi sonuçları sunar.
 • Hizmetlerimizde en kaliteli malzemeleri kullanırız.
 • Son teknoloji makine parkuruyla hizmet veriyoruz.

Bazı Hizmet Alanları

 • Ev Halı Yıkama
 • İşyeri Halı Yıkama
 • Ofis Halı Yıkama
 • Restoran Halı Yıkama
 • Alışveriş merkezi Halı Yıkama

Pamuk Halı Yıkama, hizmetlerinde en iyi sonuçları sunmak için çalışır. Uzman kadromuz, kaliteli malzemeler ve son teknoloji makine parkuruyla sizlere en iyi hizmeti sunar.

Bahçelievler Halı Yıkama Fiyatları

Bahçelievler Halı Yıkama, müşterilerimize en uygun fiyatlarla en iyi hizmeti sunarız. Hizmet fiyatları, alanın büyüklüğü ve hizmetin detaylarına göre değişebilir. Bizimle ile iletişime geçerek en uygun fiyat teklifi alabilirsiniz.

İletişim

Bahçelievler Halı Yıkama ile iletişime geçmek için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz:

 • Telefon: +90 212 445 27 71
 • E-posta: info[et]pamukHalıYıkama.net
 • Adres: Bahçelievler, İstanbul

Bahçelievler Halı Yıkama olarak, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için her zaman çalışıyoruz. Hizmet kalitemiz, uzman kadromuz, kullandığımız malzemeler ve son teknoloji makine parkuru ile farkımızı ortaya koyuyoruz. Bahçelievler ve çevresinde Halı Yıkama hizmeti almak isteyen müşterilerimize en uygun fiyatlarla hizmet sunuyoruz. İletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.
Halı Yıkama Numaraları

 

Başlıca Hizmetlerimiz

 • Halı Yıkama
 • Koltuk Yıkama
 • Yatak Yıkama
 • Stor Perde Yıkama
 • Yorgan Yıkama
 • Battaniye Yıkama
 • Yastık Yıkama
 • Nevresim Yıkama
 • Leke Çıkarma
 • Hayvan İdrarı Temizliği
 • Koku Giderme
 • Halı Tamiri
 • Saçak Tamiri
 • Antika ve El Dokuma Halı Yıkama

Pamuk Halı Yıkama olarak, halı yıkama işlemlerinde kullandığımız ürünlerin her zaman en yüksek kalitede olmasına özen gösteriyoruz. Müşterilerimizin evlerindeki halıların sağlıklı ve hijyenik bir ortamda yıkanmasını hedefliyoruz. Bunun için son teknolojik makine parkuru ve uzman kadromuz ile birlikte çalışıyoruz. Bahçelievler ve çevresindeki müşterilerimize en uygun fiyatlarla hizmet sunuyoruz. Ayrıca halıların mümkün olan en kısa sürede teslim edilmesini de sağlıyoruz.

Halı Yıkama olarak, müşterilerimizin memnuniyetini her zaman öncelikli tutuyoruz. İstek ve şikayetlerinizi dikkate alıyor ve mümkün olan en kısa sürede çözüm üretiyoruz. Ayrıca halılarınızın kullanılabilir durumda ve en güzel şekilde teslim edilmesi için özenli bir şekilde kontrol etme ve paketleme işlemlerini de gerçekleştiriyoruz. Bahçelievler ve çevresindeki müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için her zaman hazırız.

Fikir ve önerileriniz bizim için önemli!

Pamuk halı Yıkama fabrikasından aldığınız hizmeti daha ileri taşımamız için bize birkaç satır yorum bırakırsanız çok seviniriz. Çevrimiçi yorum için Tıklayın!

 

Evde Halı Bakımı ve Leke Müdahalesi
Evinizdeki lekelenme kazalarında ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Evde halı bakımı ve leke müdahaleleri için geniş bir rehber hazırladık. İncelemenizi önemle tavsiye ediyoruz. https://www.pamukhaliyikama.com/kategori/pratik-bilgiler/

 

Bugünün işini yarına bırakmayın! Profesyonel halı Yıkama hizmetlerimizi deneyin ve rahatınıza bakın!

Bahçelievler Hakkında

Bahçelievler, İstanbul’un bir ilçesi. Avrupa yakasında, güneyden Bakırköy’e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören’e komşudur. 1992’de Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur.

 

Bahçelievler, Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevzi Çakmak, Hürriyet, Kocasinan, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Şirinevler, Yenibosna, Zafer ve Bahçelievler olmak üzere 11 mahalleden oluşmaktadır. İlçeye bağlı bucak veya köy yoktur.

 

1950’li yıllara kadar bugün Bahçelievler ilçesinin bulunduğu bölgede Kocasinan ve Yenibosna köyleri vardı. Bahçelievler’in bulunduğu kesim, Bakırköy’ün O-1 karayolunun (eski E-5) kuzeyine doğru büyümesiyle oluşmuştur.

 

Bahçelievler’in nüfusu da, komşu ilçelerinin nüfusu gibi, 60’lı yıllardan itibaren çok hızlı bir artış gösterdi. 1960 yılında 8.500 olan nüfus, 5 yıl sonra 1965’te 20.881’e çıktı. 1975 yılında ise, Bahçelievler’in nüfusu 100 bini aşmıştır.

Bahçelievler ve çevresi, Bizans İmparatorluğu döneminde tarım ve bağcılık faaliyetlerinin yoğunlaştığı anlar olup, Hepdemon diye anılmaktaydı. Hepdemon, Rumeli’den gelen kervan ve askeri konvoyların İstanbul’a geçiş güzergâhı üzerinde bulunuyordu. Burada birçok imparator sarayları, kiliseler ve konutlar inşa edilmişti. Topraklarının genişliği, İstanbul’a yakınlığı ve bol suyu sayesinde bir karargâh haline gelmişti. Büyük depremlerde halk bu bölgeye kaçar ve afetin dinmesine kadar bölgede kalırdı. Ayrıca Hepdemon, başkente ve Marmara kıyılarına yakınlığı yüzünden çok rağbet gören yazlıklardan biriydi.

 

Hepdemon kiliseleri meydanında Ayios, İonnis, Evangelistis ve Vaktitis kiliseleri çok meşhurdur. Bu kiliselerde imparatorlar taç giyerlerdi. Tarih boyunca Rum Ortodoksların tarım alanı olan ilçe toprakları, Türklerin İstanbul’u fethetmesiyle zaman içinde terk edildi. Bölge, Osmanlılar zamanında Bakırköy ve Yeşilköy’deki küçük bölgeler dışında tamamen sahipsiz kaldı. Osmanlı Devleti İstanbul’daki toplumsal ihtiyaçları vakıf yoluyla karşılandığından devlet bünyesinde kentsel sorunlara eğilmek üzere ayrıca örgütlenmeye gerek duyulmamıştır.

 

1. Meşrutiyet’ten sonra, Hazine-i Hassa mallarını maliye hazinesine devrederken Bahçelievler ve civarındaki alanlar da bu mallar kapsamındaydı. Bu araziler 1912’den sonra bir komisyon tarafından değer biçilme yoluyla satılmıştır.

 

Cumhuriyet döneminde Avrupa ile ekonomik ilişkiler gelişince, demiryolları yetersiz kalmış yeni karayollarının yapımına hız verilmişti. Bugün Londra asfaltı olarak tanımlanan ve 2×2 şeklinde Bahçelievler’in kuzeyinden geçen yol bu arada yapıldı. Yol boyunca iskan ve istihdam alanları açıldı ve birçok mahalle bu yol boyunca oluştu.

 

1955-1960 dönemi belediye, karayolları, limanlar dairesi ve daha sonra devreye giren İmar İskan Bakanlığı ile ortak çalışmalar sonucu proje ve uygulamaların yoğun olduğu hareketli bir dönem olmuştur. 1959 yılında İstanbul İmar ve Planlama Müdürlüğü ve bu müdürlükçe üretilen çalışmaların denetim ve uygulamaya dönüşmesinin sağlanması için bir idare kurulu oluşturulmuştur. 1960’larda yetersiz kalan Londra Asfaltına ilaveten güneyden yeni bir yol, E-5 inşa edilmiş ve bu yol da Bahçelievler’i güneyden sınırlandırmıştır.

Bu yol boyunca birçok fabrika kurulunca yerleşim kent görünümü almaya başlamış ve büyük iskan alanı olmuş ve bugünkü Bahçelievler inşa edilmiştir. İlçe bu yıllarda idari açıdan Bakırköy’e bağlı olduğu için idari ve sosyal açıdan yetersiz kalmış ve ilçenin dışarı bağımlılığı artmıştır. 1978’lerden itibaren ilçede, devletin yapılaşma politikası yüzünden bugünkü görünümü olan yüksek binalar inşa edilmiştir. Buna rağmen Bahçelievler İstanbul’un diğer ilçelerine göre daha az gecekonduya sahip ve yerleşim daha planlıdır.

 

Bugün ilçe sınırları içinde bulunan Bahçelievler Mahallesi, 1980 öncesinde İstanbul Belediyesi sınırları içinde bulunuyordu. Yine bugünkü ilçe sınırları içinde bulunan bölgelerde, Kocasinan ve Yenibosna Belediyesi adı altında iki belde belediyesi faaliyet göstermekteydi. 1982 yılında İstanbul Belediyesine bağlı bir şube müdürlüğü durumuna getirilen Kocasinan ve Yenibosna belediyeleri, 1984 yılında Büyükşehir uygulamasına geçilmesiyle birlikte Bakırköy ilçe belediyesine bağlanmıştır.

 

İlçe 3806 sayılı yasa ile 25 Ağustos 1992 tarihinde Bakırköy ilçesinden ayrılarak Bahçelievler ilçesi ve onun yerel örgütü olarak Bahçelievler İlçe Belediyesi kurulmuştur. Yönetim yapısının ve bağlantılarının böylesine sık değişimi hem ilçedeki sosyo-ekonomik gelişmeyi, hem de yönetim geleneklerinin oluşumunu engellemiştir.

Tarihi eserler

Havuzlu Köşk ve Çeşmesi

Havuzlu Köşk (Siyavuş Paşa Kasrı), Milli Egemenlik Parkı’nın içinde bulunmaktadır. Yapılan ek ve değişikliklere karşın, köşkün genel görünüşü 16. yüzyıl Osmanlı sivil mimarlığının tüm özelliklerini yansıtmaktadır. Günümüzde çocuk kitaplığı olarak değerlendirilmektedir. Adını; 16. yüzyılda III. Mehmed zamanında iki defa sadrazamlık yapmış olan Siyavuş Paşa’dan almıştır.

 

Siyavuş Paşa Çeşmesi’de Günümüze kadar gelmiştir. Ayrıca Siyavuş Paşa Kasrı çevresinde bulunan diğer tarihi kalıntılarında han ya da hamam olduğu sanılmakta.

 

Çoban Çeşmesi ve Köprüsü

Çobançeşme Köprüsü (Mimar Sinan Köprüsü), Londra Asfaltı’nın Atatürk Havalimanı kavşağında yer alır. Altı kemerli, 38 metre uzunluğunda, yontma taşlardan yapılmıştır. Bizans İmparatorluğu dönemine ait bu köprü, suyu bol Ayamama Deresi üzerine kurulmuş iken şimdi suları çekilmiş kuru bir dere yatağı üzerindedir. Çoban Çeşmesi ise aynı köprünün yanındadır.

 

Soğanlı Çeşmesi

Soğanlı çeşmesi Bizans İmparatorluğu döneminde askerlerinin susuzluğunu giderebilmek için yapılan çeşmedir.

 

Viran Saray (Viran Bosna)

Yenibosna Merkez Mahallesinde Yenibosna İlköğretim Okulu’nun güneybatısında yer almaktadır. Şu anda tamamen viran olmuş, sarayın kalıntıları vardır. Yapılan incelemede Osmanlı Dönemine ait olan saray, bugünkü Yugoslavya’da bulunan Bosna kentinden ismini almıştır. Önceleri Saray Bosna iken saldırı sonucu yıkıldıktan sonra Viran Bosna adını almıştır.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Bah%C3%A7elievler

 

Bir yanıt yazın