Neden halılarınızda kabartma tozu KULLANMAMALISINIZ?

Baking soda clean carpet

Kabartma tozu, kötü kokulu halılarınız için doğanın koku gidericisi olabilir ama aynı zamanda elektrikli süpürgeleriniz ve halılarınız için de zararlı olabilir. Kabartma tozu ve kokuları giderme gücü hakkında tüm harika şeyleri duyuyorsunuz. Çoğu tüketicinin yaptığı gibi, halılarınızdaki kokulardan kurtulmak için kabartma tozu halılarınıza dökmek için harika bir ürün olacağını düşünüyorsunuz. Tamamen mantıklı değil mi?

Çoğu durumda kokuyu emer ama geride ne bıraktığını biliyor musunuz? Kabartma tozu kokuyu ve ıslaklığı emer ve halıların liflerine ve astarlarına yapışır. Halı liflerinize ve astarınıza girdikten sonra çok uzun süre kalacaktır. Evinizi ne kadar süpürürseniz süpürün bu ürünü tamamen çıkaramazsınız. Halılarınızı ve dolgularınızı değiştirene kadar yanınızda kalacaktır.

Halıları temizlemek için kabartma tozu kullanmama nedenleri:

Neden #1

Kabartma tozu parçacıkları o kadar küçüktür ki, ürünün bir kısmı halı lifinde kalır veya halının altından süzülür ve aşağıdaki zemine dolgu yapılır (asla geri kazanılamaz!) Kabartma tozu kullanırsanız ve bir gün halınızı yırtarsanız , geride şaşırtıcı miktarda kalıntı kaldığını göreceksiniz! Elektrikli süpürgelerinizin ne kadar işe yaramadığına şaşıracaksınız.

Kabartma tozu veya sprey ürününün küçük parçacık boyutu nedeniyle bunlar, elektrik süpürgenizin torbasının veya HEPA filtrenizin gözeneklerini tıkayabilir. Bu, emiş gücünü büyük ölçüde azaltabilir ve bu da zayıf temizleme performansına neden olabilir ve tıkanıklıkların oluşmasına neden olabilir. Daha da kötüsü, bu toz, elektrik süpürgenizin motorunun bulunduğu filtreleme sisteminden kaçabilir ve sonunda kısa devre yapabilir. Kabartma tozu, kokuların halılarınızda kalmasını sağlar ve düşündüğünüz gibi onları çıkarmaz.

Sebep #2

En güçlü ekipmanlara sahip profesyonel halı temizleyiciler bile halılarınızdaki karbonat felaketinden kurtulamayabilir. Kelimenin tam anlamıyla halılarınızın arkalığından döşemenizin döşemesine kadar gider. Kabartma tozu kullanmanız gerekiyorsa, ölçülü kullanın. Çok fazla dökerek koku alanını aşırı doyurmayın, biraz uzun bir yol gider.

Daha ciddi koku ve lekeleri halılarınızda kalıntı bırakmadan tamamen çıkarabilecek profesyonellere bırakmayı unutmayın. Profesyonel bir temizlikten önce halılarınızı daha da kötü hale getirmeden önce size verebileceğimiz en önemli ders budur. Halılarınıza koyduğunuz şeyler temizlik sürecinizi etkileyebilir ve profesyonel halı temizleyicinize işe başlamadan önce her zaman dürüst olmalısınız.

Çözüm

Halı temizlemenizin en iyi sonuçlarla birlikte yaşayabileceğiniz en iyi deneyim olmasını istiyorsanız dürüstlük en iyi politikadır. Bunlar, halılarınızda kabartma tozu kullanmanın dezavantajları hakkında birkaç ipucu.

Umarım bu yardımcı olmuştur. Lütfen yorumlarda bize bildirin veya herhangi bir sorunuz varsa bize ulaşın.

Eğer aradığınız şey perofesyonel bir temizlik hizmeti ise bizi arayın: Tel: 0212 445 27 71

Daha fazlası için: Pratik Bilgiler kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

Hizmetlerimiz: Halı Yıkama | Koltuk Yıkama | Stor Perde Yıkama