Temizlikten Sonra Sağlığınız Nasıl Etkilenir?

https://www.airfresh.com/clean-carpets-and-furniture-can-improve-your-health

Evden çalışan bu kadar çok insan ve evde uzaktan eğitim yapan çocuklar olduğu için, zamanınızın %90’ını evde mi geçiriyorsunuz?

Bu, en rahat mekanlarda bile içeriye kapanmak için çok uzun bir süre! Alerji sorunlarınızın kökeninin kendi evinizde bulunması mümkün mü?

Hava kirliliğini düşündüğümüzde çoğumuzun aklına araba emisyonları, yangınlardan çıkan duman ve endüstriyel fabrikalardan kaynaklanan kirlilik gelir. Hepimiz kirli havayı solumakla artan solunum semptomları arasındaki bağlantının farkındayız, ancak çoğu insanın farkında olmadığı şey, içerideki havanın dışarıdaki havadan beş kat daha kirli olabileceğidir. İç ortam hava kirleticileri, astım ve solunum problemlerinin önde gelen nedenlerindendir.

Yaygın iç mekan kirleticilerini anlamak ve kontrol etmek, iç mekan sağlık sorunları riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Toz akarları, küf ve evcil hayvan idrarı, belirli alerjik reaksiyonlara sahip olmanıza neden olabilir. Neyse ki halılarınızı ve mobilyalarınızı profesyonelce temizleterek bu tür şeyleri evinizden çıkarabilir ve sağlığınızı iyileştirebilirsiniz.

İç ortam hava kirliliğine birçok faktör katkıda bulunur. Evimizin havası, polen, yiyecek, toz akarları, bakteri ve ölü deri hücreleri gibi partiküllerle yoğun bir şekilde kirlenmiştir. Tüm bu kirleticiler, evin her yerinde kumaş, çarşaf ve halı gibi eşyalara hapsolur ve özellikle çocuklar, yaşlılar ve halihazırda solunum yolu sorunu yaşayanlar için ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Bu parçacıklar evinizde havada süzülür ve alerjileri ciddi şekilde şiddetlendirir, boğazınızı, gözlerinizi ve burnunuzu tahriş etmenin yanı sıra bağışıklık sisteminizi zayıflatarak daha fazla soğuk algınlığına ve grip vakalarına yol açarken kendinizi uyuşuk hissetmenize neden olur.

Evinizde temiz bir halıya sahip olmanın faydaları nelerdir?

Çoğu parçacığın, bir rafta veya bir tür çıkıntıda yuva bulamayanların yerde kalması mantıklıdır. Temiz ve bakımlı bir halı, havaya kaçmasını ve solunmasını önlemek için alerjenleri ve partikülleri liflerinde tutabilir.

Halılar, iç mekan hava kalitesini ve genel solunumu iyileştirmek için toz, polen ve potansiyel olarak tehlikeli parçacıkları yakalayan hava filtreleri görevi görür. Kulağa harika geliyor, değil mi? Elbette, ancak tüm filtreler gibi, bir aşamada boşaltılması gerekir.

Profesyonel bir halı yıkama tam da bunu yapar. Temiz bir halı, rahat ve konforlu bir evin temelidir. Bununla birlikte, iyi bakılmayan bir halı, anlatılmamış sağlık sorunlarının nedeni olabilir. Düzenli halı temizliği, evinizin görünümünü iyileştirmenin ve halı ve kilimlerinizin ömrünü uzatmanın yanı sıra, aşağıdakileri içeren birçok sağlık yararına sahiptir:

Halı Temizliği Toz Akarlarını Önleyebilir ve Azaltabilir

Sadece birkaç gün sonra, mobilyalarınızın üzerinde ince bir toz tabakası göreceksiniz. Bu sadece çirkin olmakla kalmaz, aynı zamanda birçok yönden alerjinize de katkıda bulunur. Sizin, aile üyelerinizin ve evcil hayvanlarınızın doğal olarak döktüğü ölü deriden oluşan toz, toz akarları için ana besin kaynağıdır.

Toz akarlarının kendileri sağlığınız için bir tehdit oluşturmaz; ancak dışkı maddeleri yapar. Her bir toz akarı günde yaklaşık 20 dışkı üretir. Herhangi bir günde mobilyalarınızda ve halınızda binlerce (½ çay kaşığı toz 20.000 toz akarı tutabilir) toz akarı yaşayabileceğini düşündüğünüzde, toz ve toz akarlarının sağlığınızı nasıl tehdit ettiğini görebilirsiniz.

Toz ve toz akarlarına karşı alerjik reaksiyonlar şunları içerir:

Nefes almada güçlük (astım) Burun akıntısı Hapşırma Kaşıntılı cilt Burun akıntısı Sulu gözler

Düzenli olarak toz almak, evinizdeki toz akarlarının sayısını azaltabilir; ancak, nasıl toz eninde sonunda kaçınılmazsa, toz akarları da öyle. Halınızın ve mobilyalarınızın profesyonelce temizlenmesi toz akarlarını yok eder ve kalıntıları temizler.

Halı Temizleme Kokuları Azaltır

İster çok yemek pişiriyor olun, ister çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız olsun, sigara içiyor veya yakınlarda yaşıyor olun, bunlar evde her zaman potansiyel bir sorundur. Kötü kokuların ruh haliniz, düşünceleriniz ve davranışlarınız üzerinde çok hoş olmayan bir etkisi vardır.

Hoş olmayan kokular sizi alışılmadık, huysuz veya sinirli bırakabilir. Kokular halınızın içine çekilebilir ve üzerinde yürürken salınabilir.

Halı Temizleme, Gözetimsiz Dökülmelerdeki Küfleri Giderir

Halı ve mobilyalarınıza dökülmeler yaygındır. Tipik olarak, dökülmeler meydana geldiğinde, onu görmek ve hemen harekete geçmek için orada olursunuz. Ancak, bir dökülmenin meydana geldiğini fark etmeyebileceğiniz veya dökülenleri yanlış temizliyor olabileceğiniz zamanlar olabilir. Sonunda bu fazla nem sonunda küf haline gelebilir. Halının kendisi bu tehlikeli bakteri havuzlarını gizleyebilir ve hastalığınızın kaynağının farkına bile varmadan hastalanmanıza neden olabilir.

Ne yapalım?

Normal süpürme, halılarınızın yalnızca üst tabakasındaki gevşek kirleri çıkardığı için nadiren yeterli olur, bir halıya sahip olmanın sağlık yararlarını elde etmek için hem süpürmeniz hem de halılarınızı profesyonel bir temizleyici tarafından temizlemeniz ve işlemden geçirmeniz gerekir. Bir teklif için bugün arayın 0212 445 27 71.

Eğer aradığınız şey perofesyonel bir temizlik hizmeti ise bizi arayın: Tel: 0212 445 27 71

Daha fazlası için: Pratik Bilgiler kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

Hizmetlerimiz: Halı Yıkama | Koltuk Yıkama | Stor Perde Yıkama