Halılarınızı fazla mı temizliyorsunuz? Ne Sıklıkta Temizleneceğini Öğrenin

Halıyı Yıpratıyor

Bir halı oldukça büyük bir yatırımdır, bu nedenle mümkün olduğu kadar uzun süre dayanması sizin yararınızadır.

Doğru şekilde temizlemek, kullanım ömrünü uzattığı kanıtlanmış olsa da, çok sık yapmak tam tersine neden olabilir, lifleri gevşeterek yıpranmasına ve kirlenmesini veya lekelenmesini kolaylaştırabilir.

Halılar Zaten Temiz Olsa Fark Yok

Halınızın ihtiyaç anında temizlenmesi, daha ferah ve estetik bir eve sahip olduğunuzu hissedeceğiniz, farkı hemen fark edeceğiniz anlamına gelir.

Ancak çok sık temizlediğinizde, aslında sadece zamanınızı boşa harcıyorsunuz çünkü iş bittikten sonra halı aynı görünecek ve aynı hissi verecektir.

Bazen Nokta Temizliği Yeterlidir

Temizlenmesi gereken bir leke veya belirli bir halı alanı varsa, ancak halılarınızı yakın zamanda profesyonelce temizlettiyseniz, o zaman leke temizlemeyi düşünmelisiniz.

Bu, tüm alanı tekrar temizlemenize gerek kalmadan halınızı orijinal durumuna geri getirecek daha hızlı ve daha uygun fiyatlı bir çözümdür.

Aşırı Islanan Halıyı Tanıyın ve Önleyin

Halınızı aşırı temizlemenin en büyük sorunlarından biri, küfü çeken ve alerjileri tetikleyen liflerde nem birikmesidir.

Bunu önlemenin ilk adımı, halıları ne sıklıkla temizletmeniz gerektiğine ilişkin tavsiyemize uymaktır.

Biri üzerinden geçmeye başlamadan önce halının tamamen kuruduğundan emin olun. Süpürme işleminde tutarlı olun, böylece daha sık temizlemeye gerek kalmaz.

Fazla ıslanmış bir halınız olduğunu nasıl anlarsınız?

İşaretler açık: Halıyı 6-7 saat temizledikten sonra hala nemli, halı bazı yerlerde gri ve yeşile dönüyor, nemli şeylere oldukça özgü bir küf kokusu fark ediyorsunuz ve aile üyelerinizin alerjisi olduğunu fark ediyorsunuz. halının etrafındayken çok daha hassas.

Daha fazlası için: Pratik Bilgiler kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

Hizmetlerimiz: Halı Yıkama | Koltuk Yıkama | Stor Perde Yıkama