Halıları Etkili Bir Şekilde Nasıl Temizlersiniz?

 

Halılarınızı etkili bir şekilde nasıl temizleyeceğinizi bilmek, evinde halısı olan herkes için çok önemlidir.

Halı ister evin her yerinde ister sadece yatak odalarında olsun, onları temiz tutmak sadece ömrünü uzatmakla kalmaz, aynı zamanda evinizi biriken toz, alerjenler ve küflerden arındırır.

Halılarınızı temiz tutmak, sık sık süpürmeyi ve periyodik olarak daha derin temizlik yapmayı içerir.

Halılar günlük olarak çok fazla suistimal etme eğilimindedir. Ayakkabılar, çocuklar veya evcil hayvanlardan çeşitli dökülmelere kadar, bu nedenle formda kalmak ve uzun ömürlü olmanın tadını çıkarmak için sürekli bakım gerektirir.

Aşağıda, angarya işini daha kolay ve daha verimli hale getirmeye yardımcı olacak bazı eyleme geçirilebilir halı temizleme adımları ve ipuçları bulunmaktadır.

Halınızı Ne Sıklıkla Temizlemelisiniz?

Duvardan duvara halılar ve belirli alan kilimleri, genel toz birikimini gidermek için haftada en az bir kez süpürülmelidir.

Bununla birlikte, çocuklarınız varsa veya evcil hayvanınız varsa, yoğun trafik alanlarını haftada en az üç kez veya gerektiğinde süpürmelisiniz.

Ayrıca, uzun vadeli etkilerden kaçınmak için her türlü leke ve dökülme en kısa sürede tedavi edilmeli ve temizlenmelidir.

Halınızı mümkün olduğunca sık süpürmek için elinizden gelenin en iyisini yapsanız bile, halılarınızı derinlemesine temizlemek, alerjenleri azaltmak, halı ömrünü uzatmak ve evinize parlak bir görünüm vermek için yılda en az bir veya iki kez profesyonel halı yıkama hizmeti almanız önerilir. ve taze bir his.

Rutin Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Kir ve tozu çıkarın

Kir ve toz halınızın donuk ve hatta kötü kokmasına neden olur. Ve orada uzun süre bırakılırsa, halının liflerini ve astarını aşındırabilirler.

Kiri ve tozu olabildiğince düzenli bir şekilde temizlemek için güçlü emişli bir elektrikli süpürgeye yatırım yapın. Elektrikli süpürgeniz yoksa, bir süpürge veya başka bir halı süpürücü kullanmayı düşünün.

En iyi sonuçlar için:

  • Mobilyaları ve diğer her şeyi halıdan çıkarın
  • En iyi emişi elde ettiğinizden emin olmak için vakum ayarlarını yapın
  • Sonuçlardan tamamen memnun kalana kadar, yoğun trafik alanlarına daha fazla odaklanarak halınızı yavaşça süpürün.
  • Bir tiftik rulosu alın ve fazla evcil hayvan tüyü veya kırıntılarını temizlemek için kullanın.
  • Evcil bir ebeveynseniz, fazla tüyleri toplamak için halınızın üzerinde lastik kenarlı bir silecek kullanın.

PRO İPUCU: Aylık temizlik seansınız sırasında, halının üzerine cömertçe biraz kabartma tozu serpin ve elektrik süpürgesiyle çekmeden önce 1-2 saat veya daha fazla bekletin. Bu, halınızın taze kokmasını ve çok parlak görünmesini sağlayacaktır.

Halınızı Lekeler İçin Nasıl Temizlersiniz?

Herhangi bir halı lekesini tedavi etmek için en iyi zaman, fark ettiğiniz andan itibarendir.

Örneğin, sıvı döküldüğünü fark ederseniz, kağıt havlunuza veya bezinize uzanın ve nemi alın. Kumaşınızdan halılarınıza boya bulaşmamasını sağlamak için bezin beyaz veya solmaz olduğundan emin olun.

Çamur veya yemek artıkları gibi katı lekelerle uğraşırken, onları ovmaktan kaçının ve bunun yerine körelmiş bir bıçak veya sert bir kart gibi bir şey kullanarak bunları kaldırın.

Daha sonra sirke, bulaşık sabunu ve su karışımını bir sprey şişesinde kullanarak bölgeye püskürtün, kuru temiz bir havluyla lekelemeden önce yaklaşık 10 dakika bekletin.

Profesyonel Halı Temizliğini Ne Zaman ve Ne Sıklıkta Yaptırmalısınız?

Daha önce de belirtildiği gibi, derinlemesine halı temizliği için yılda en az bir veya iki kez eviniz için profesyonel bir halı temizleyici kiralamanız önerilir.

Bununla birlikte, her zaman profesyonel bir halı temizleyiciyi daha sık arayabilirsiniz veya kendinizi inatçı lekelerle uğraşırken bulduğunuzda ve bunları çıkarmak için yardıma ihtiyacınız olduğunda.

Ayrıca, derine yerleşmiş kirler, halı liflerine zarar gelmemesini sağlamak için çıkarılmasına yardımcı olacak bir uzmana ihtiyaç duyar.

Halı temizleme profesyonellerinin kapsamlı ve kaliteli bir iş için uygun ekipman ve ürünleri kullandığını unutmayın.

Profesyonel Temizlikten Sonra Halının Temizliği Nasıl Korunur?

Profesyonel bir halı temizliğine yatırım yaptıktan sonra, halının güzel görünmesini sağlamak ve yüksek kaliteli temizliği sürdürmek için çalışmanız gerekir. Ama nasıl?

Halı temizliğinden hemen sonra, üzerinde tekrar yürümeden önce tamamen kuru olduğundan emin olun.

Yağlı artıkların toz çekmesini ve hatta kirli görünmesini önlemek için özellikle ayaklarınıza yağ veya nemlendirici sürdükten sonra üzerinde çıplak ayakla yürümekten kaçının.

Lekeleri ve dökülen maddeleri kurulayarak hemen temizlediğinizden emin olun. Ne kadar uzun süre kalırlarsa, çıkarılması o kadar zor olur.

Kir ve tozdan kurtulmak için temiz görünse bile halınızı düzenli olarak süpürün.

Bu kadar kolay!

Yukarıdaki ipuçlarının ve içgörülerin halıları nasıl temizleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Daha fazla tavsiye için Pamuk Halı Temizleme ile iletişime geçmekten çekinmeyin veya halı temizleme ya da buharlı temizleme hizmeti için rezervasyon yaptırın.

Eğer aradığınız şey perofesyonel bir temizlik hizmeti ise bizi arayın: Tel: 0212 445 27 71

Daha fazlası için: Pratik Bilgiler kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

Hizmetlerimiz: Halı Yıkama | Koltuk Yıkama | Stor Perde Yıkama